Нефрит nephritis

March 10th, 2009 by


« Проблема статевих інфекцій і їх лікування   |   Кіста нирки лат cystis - кіста »

Нефрит (nephritis) - запальне захворювання нирок, зазвичай двостороннє, з поразкою ниркових клубочків, канальців, чашок і балії.
Залежно від причини і характеру захворювання, локалізації запального процесу розрізняють його наступні види: гломерулонефріт, пієлонефрит, інтерстиціальний, спадковий і променевий нефрит.
Гломерулонефріт - запальне захворювання аутоіммунного генеза, що вражає переважно ниркові клубочки, у меншій мірі канальці. У хворих пункционная біопсія констатує поразку 80-100% клубочків - збільшення розмірів, звуження їх просвіту і др.; тоді як їх мінімальну поразку можна виявити тільки при електронній мікроскопії.
Інтерстиціальний нефрит - запалення нирок, при якому відбувається ураження проміжної тканини і ниркових канальців і порушення функціонування нирок. Таке захворювання викликається інфекціями негнійного характеру - вірусом корової краснухи, вітряної віспи і т.д., антигенами банальної бактерійної флори, вакцинацією, токсичними лікарськими препаратами.
Іноді воно розвивається після тривалого прийому антибіотиків.
Клінічна картина гострої форми захворювання з’являється швидко: хворий скаржиться на біль в животі і поясниці, розлад стільця. Можливе підвищення температури до 39-40 C°, поява шкірних висипань. Аналіз крові виявляє лейкоцитоз, мочи - гематурію.
Хронічна форма характеризується поступово прогресуючими канальцевимі розладами, порушеннями концентраційної функції нирок і втратою з сечею ряду корисних організму речовин. У осіданні сечі виявляють багато лейкоцитів, може з’явитися кров (гематурія).
Поява спадкової форми захворювання нирок генетично обумовлено, тому часто виявляється у декількох членів сім’ї. Найчастіше виявляється в дитячому віці. Характеризується гематурією, лейкоцитурією, зниженням функцій нирок, розвитком ниркової недостатності.


Tags: , , , , , ,

Інші хвороби


Схожі записи

RSS Feed