Уретрит - це запалення сечовипускального каналу уретри

April 6th, 2009 by


« Уретрит - це запальний процес в стінці сечовипускального каналу   |   Лікування раку передміхурової залози стадії Т3 »

Але збудник не загине, а залишиться в організмі “чекати відповідного випадку проявити себе”. Тоді час від часу хворий відчуватиме неприємні відчуття при сечовипусканні, вранці помічати крапельку виділень на білизні, але ці прояви настільки незначні і швидко зникають, що рідко хто звертається до доктора з подібними скаргами.

В іншому випадку гострий уретрит переходить в хронічний при неправильному або недостатньому лікуванні. Захворювання протікає тривало (місяці, роки) і рано чи пізно все ж таки примушує хворого звернутися до лікаря. Але це відбувається, як правило, коли вже розвинулися ускладнення, в першу чергу, хронічний простатит.
Також при довгому перебігу хронічного уретриту може розвинутися таке неприємне ускладнення, як стриктура уретри - звуження просвіту сечовипускального каналу. Це виявляється посиленням болю при сечовипусканні і слабким струменем сечі.

Як лікується хронічний уретрит

Лікування хронічного уретриту проходить важче і довше, ніж гострого. Крім антибактеріальної терапії, воно включає інстилляції (введення) в сечовипускальний канал лікарських препаратів і застосування різних засобів імунотерапії (як медикаментозних, так і немедікамендозних).
При розвитку стриктури уретри вдаються до бужування (розширенню) сечовипускального каналу спеціальними металевими бужами.

Як уникнути уретриту

Уретрит відноситься до групи захворювань, яких значно легше уникнути, чим вилікувати. Оскільки основний шлях зараження захворюванням - половою, то і профілактика полягає в дотриманні гігієни статевого життя. Це постійні статеві партнери, а при випадкових зв′язках використання презерватива.
Якщо ваша дружина (чоловік, секретарка, приятель, випадковий перехожий) ненавмисно згадала, що при сечовипусканні випробувала неприємні відчуття, то утримаєтеся від статевого контакту з нею і умовите сходити до уролога.


Tags: , , , , , ,

уретрит


Схожі записи

RSS Feed