Тріхомонада

February 13th, 2008 by


« Сечокамяна хвороба   |   Кіста яєчника »

Урологічні захворювання - Тріхомонада Тріхомонада - це простий одноклітинний паразит, з 50 видів якого патогенними для людини є 3: кишковий, ротовий і вагінальний (урогенітальний). Останній вважається збудником тріхомоніаза, ці мікроорганізми мешкають в сечостатевих органах чоловіків і, набагато частіше, жінок.

Головна особливість тріхомонад - це їх пристосовність, як до змін місця існування, так і до лікарських засобів, саме тому курс лікування приносить бажані результати, тільки якщо він був призначений фахівцем.

Не дивлячись на те, що раніше ці одноклітинні паразити відносилися до жгутіковим мікроорганізмів, зараз, у зв′язку з розповсюдженням паразитів, здатних видозмінюватися і маскуватися, цей підрозділ можна назвати вельми умовним. Крім того, тріхомонади здатні повторювати форму клітки, в якій вони паразитують, а також вибудовувати захист, закріплюючи на своїй поверхні антитрипсин.
Одна з властивостей цих мікроорганізмів - це поглинання гонококів, тобто якщо тріхомоніаз виникає як супутнє захворювання гонореї, можливий її рецидив, оскільки після курсу лікування гонококи, що мешкали всередині тріхомонад, починають знов розвиватися.

Мешкаючи не тільки в статевих органах, але і в закритих кров′яних руслах, мікроорганізм небезпечний і своєю здатністю виживати поза організмом людини: у вологому середовищі його життєдіяльність продовжується близько діб. Проте, ризик побутового інфікування незначний в порівнянні із статевим і внутріутробним.
Таким чином, знаючи про серйозність тріхомонадамі захворювань, що викликаються, і їх ускладнення, слід пам’ятати про правила особистої гігієни, уникати випадкових статевих контактах і своєчасно звертатися по допомогу до фахівця.


Tags: , , , , , ,

Урологічні захворювання


Схожі записи

RSS Feed